Babolat spojil Carlose Alcarase a své šampiony ve Wimbledonu

Wimbledon společně s Babolatem neustále hledají inovace a již 150 let tvoří tenisovou historii. Jako oficiální partner a dodavatel vybavení pro Wimbledon, spojí Babolat tento pátek své šampiony za přítomnosti Carlose Alcarase, obhájce titulu, který představuje 30 let úspěchů raket Babolat.

Babolat tento pátek ve Wimbledonu shromažďuje své šampiony. Carlos Alcaraz, obhájce wimbledonského titulu a nejmladší hráč, který vyhrál tři turnaje Majors na třech různých površích (včetně US Open 2022 na tvrdém povrchu a jeho nedávného vítězství v Porte d'Auteuil), bude přítomen této chvíli spolu s Éricem Babolatem, prezidentem značky. Alcaraz, který do rodiny Babolat vstoupil v deseti letech a v září 2022 se stal nejmladší světovou jedničkou, během posledního US Open prodloužil své partnerství se společností Babolat do roku 2030. K němu se připojí Henri Searle, obhájce titulu juniorského vítěze Wimbledonu z roku 2023, a další členové rodiny Babolat, včetně místních ambasadorů a trenérů, spolu s Holgerem Runem (DEN), Karolínou Plíškovou (CZE), Xinyu Wang (CHN), Arthurem Filsem (FRA) a Jordanem Thompsonem (AUS).

150 LET HISTORIE, 30 LET RAKET BABOLAT

Příběh firmy Babolat, která je v tenisovém světě jedinečná, začal v roce 1875 vynálezem strun do tenisových raket. Významného milníku bylo dosaženo v roce 1994, kdy značka navrhla a uvedla na trh své první rakety, vedena ambicí vytvořit nejlepší kombinaci rakety a strun na světě.

Tři desetiletí vášně věnované tenisovým nadšencům. Tři desetiletí celosvětových vítězství s ikonickými hráči, jako jsou Carlos Moya (ESP), Caroline Wozniacká (DEN), Li Na (CHN), Garbine Muguruzaová (ESP), Rafael Nadal (ESP), Francesca Schiavoneová (ITA) a Carlos Alcaraz (ESP), kteří upevnili vedoucí postavení společnosti Babolat na tenisovém trhu. Hráči používající rakety Babolat získali úctyhodných 40 grandslamových titulů ve dvouhře. Tím, že se její šampioni sešli na Wimbledonu, oslavuje Babolat také toto pozoruhodné výročí.

BABOLAT A WIMBLEDON: INOVACE SLOUŽÍ HŘE

Tato událost zdůrazňuje jedinečné partnerství, které spojuje inovace a dědictví mezi Babolatem, průkopnickou tenisovou značkou, a Wimbledonem, nejstarším tenisovým turnajem na světě.

Akce, která oslavuje téměř 150 let vášně pro hru, prestiž a dokonalost, kterou ztělesňují značky Babolat a Wimbledon. Úzké vazby mezi těmito dvěma značkami vznikly, když Babolat vynalezl tenisové struny pouhé dva roky před prvním turnajem ve Wimbledonu, který tento nově vynalezený sport představil. Tyto vazby byly dále posíleny v roce 2013, kdy se společnost Babolat stala oficiálním dodavatelem raket, strun, obuvi, tašek a příslušenství pro Wimbledon a následně v roce 2022 rozšířila své partnerství o servis raket pro tento turnaj.

Fanoušci po celém světě mohou objevit Babolat Pure Drive Wimbledon, ikonický model, který v sobě spojuje prestiž a eleganci, spolu s oficiálními botami Babolat Wimbledon, speciálně vyvinutými pro tenis s podrážkami navrženými ve spolupráci se společností Michelin.

Servis raket je pro tenis tím, čím je zastávka v boxech pro Formuli 1. Babolat přináší do oficiálního turnajového raketového servisu veškeré své zkušenosti, které poskytuje mezinárodní tým techniků, kteří pečlivě připravují rakety hráčů na každou akci, včetně tenisu na vozíku, a to přesně podle specifikací sportovců. V loňském roce byl zaznamenán rekordní den, kdy se každé dvě minuty vypletla jedna raketa, celkem 573 raket za jeden den! Za celý turnaj bylo vypleteno 5 889 raket. Pro ročník 2024 bude 25 profesionálních raketových servismanů pracovat ve třech různých oblastech: Aorangi, Roehampton a Raynes Park.

Éric Babolat, prezident společnosti a pravnuk Pierra Babolata, vynálezce strun do tenisových raket, prohlašuje: "S Wimbledonem nás spojuje mnohem víc než jen partnerství. Naše dvě značky jsou průkopníky ve svých oborech a již 150 let tvoří historii tenisu, přičemž spojují inovace a sport. Jsem nadšený, že se letos vracím, mimo jiné v doprovodu obhájce titulu Carlose Alcarase.

Usama Al-Qassab, marketingový a obchodní ředitel All England Clubu, který šampionát pořádá, řekl: "Naší ambicí je, aby Wimbledon patřil k vrcholům sportu, a proto je přirozené, že se obklopujeme špičkovými partnery, jako je Babolat. Díky partnerství s firmou Babolat využíváme jejího know-how, které se za posledních 150 let zdokonalilo, takže nám poskytuje špičkové rakety, tašky, obuv a příslušenství, a navíc nám po celou dobu konání mistrovství poskytuje výjimečný servis v oblasti navlékání raket."

Hráči týmu babolat pro mohou hrát s upraveným nebo jiným modelem, než je vyobrazené vybavení.

 

Kontaktní údaje

Matchpoint s.r.o.

IČO: 26496003

DIČ: CZ26496003

Adresa

Modletice 85,

251 01 Modletice